CCC Team: Matteo Trentin na podium wyścigu Gent-Wevelgem

poniedziałek, 12 października 2020

Drużyny i zawodnicy

Zawodnik CCC Team Matteo Trentin stanął na podium wyścigu Gent-Wevelgem. Pokonał trudną 232-kilometrową trasę przez belgijski region Flandrii, a następnie finiszując na trzecim miejscu w 82. edycji wyścigu.

Matteo Trentin, jadący na swoim rowerze Propel Advanced SL Disc Team z systemem kół CADEX, przez cały dzień miał silne wsparcie swojego zespołu CCC Team. Pierwsza połowa wyścigu była w większości płaska i szybka, a ucieczka siedmiu zawodników uzyskała maksymalną przewagę 8 minut po poknaniu 100 kilometra. Druga połowa wyścigu składała sie z szutrowych odcinków i 11 podjazdów, w tymtrzykrotnego pokonania słynnego Kemmelbergu.
 
W miarę kolejnych kilometrów, peleton tracił do czołówki już tylko minutę. Trentin, specjalista od klasyków, który ma na swoim koncie również trzy zwycięstwa etapowe w Tour de France, znalazł się na dobrej pozycji przed finałowym podjazdem na Kemmelberg. Włoch wykonał atak zabierając ze sobą dwóch kolarzy - Francuza Floriana Sénéchala i Włocha Alberto Bettiola - aby wspólnie walczyć o zwycięstwo. Duński kolarz Mads Pedersen zbliżył się do nich na ostatnim kilometrze, tworząc czwórkę, która miała rozstrzygnąć losy rywalizacji.
 
„Ostateczna grupa była naprawdę bardzo mocna i wszyscy byli szybcy, więc nie można było przewidzieć, kto wygra” - powiedział Trentin. „Wiele razy próbowałem zaatakować i nawet pod koniec czułem się na tyle silny, aby wykonać ostatni ruch na dwa kilometry przed metą. Szkoda tylko, że Mads [Pedersen] wrócił do gry. Jednak pod koniec dnia najlepszy z zawodników wygrał i zasłużył na to ”.
 
Pedersen zajął pierwsze miejsce, ale Trentin był zadowolony z wyniku w tym wyścgu. „Wywalczyłem miejsce na podium, a przed nami jeszcze jeden wyścig” - powiedział. „Mimo, że czuję się dobrze od początku sezonu, zdarzały się sytuacje, w których nie byłem w stanie walczyć o zwycięstwo. Dzisiaj byłem i chociaż nie wygrałem, to udowodniłem, że mam mocne nogi i mogę zmierzyć się o zwycięstwo z najlepszymi”.

Udostępnij