Premiera: nowy Trance X E+ Pro 29

wtorek, 15 września 2020

Produkt

Giant zaprezentował zupełnie nowy rower elektryczny do jazdy trailowej, który łączy sprawdzoną terenową geometrię z zaktualizowaną mocą Hybrid Cycling Technology. Dzięki wysokowydajnemu silnikowi SyncDrive Pro, nowemu systemowi zawieszenia Maestro i regulowanej geometrii ramy, Trance X E + Pro 29 jest najbardziej wszechstronnym elektrycznym MTB od Gianta.

Nowy Trance X E+ Pro 29 jest skierowany do entuzjastów rowerów elektrycznych, zorientowanych na jeździe trailowej, którzy chcą przeżyć przygodę przy wspomaganiu pedałowania. Zapewnia on połączenie progresywnej geometrii roweru szlakowego i innowacyjnych, przyjaznych dla użytkownika technologii. Jest to udoskonalenie popularnej serii Trance E+ Pro, które oferuje kilka kluczowych zmian, w tym większe 29-calowe koła i całkowicie nową funkcję flip chip, która umożliwia płynną zmianę geometrii ramy.
 
Trailowa geometria
 
Trance X E+ Pro 29 jest zbudowany na super mocnej i jednocześnie lekkiej aluminiowej ramie ALUXX SL. Konstrukcja została zaprojektowana z myślą o wyjątkowych potrzebach rowerzystów trailowych, z dodatkową wytrzymałością i sztywnością, aby poprawić możliwość podjazdów, pokonywania zakrętów oraz zjazdów. Ta specjalnie zbudowana rama jest zkomponowana z najnowszym systemem zawieszenia Maestro, który zapewnia płynny, aktywny tylny skok 140 mm.
 
Geometria ma również obniżony środek ciężkości i umożliwia zastosowanie krótszych tylnych widełek, aby poprawić podjazdy i ogólne prowadzenie roweru.Tylne zawieszenie jest kompatybilne z widelcem amortyzowanym o średnicy 150 mm, co zapewnia zrównoważone czucie roweru i pochłanianie trudnego terenu z płynną kontrolą.
 
Jedną z kluczowych innowacji Trance X E+ Pro 29 jest regulowana geometria ramy. Flip chip na górnym wahaczu pozwala wybrać bardziej stromy lub bardziej łagodny kąt główki ramy i rury podsiodłowej w zależności od stylu jazdy i terenu. Możesz zmienić kąt główki ramy z 66,5 stopnia na 65,8 stopnia. Kąt rury podsiodłowej można regulować w zakresie od 76,7 stopni do 76 stopni.
 
Zmiana geometrii zmienia również oś suportu z 30 mm przy niskim ustawieniu do 20 mm przy wysokim. Niskie ustawienie zapewnia bardziej łagodną geometrię, która lepiej nadaje się do szybszego, bardziej otwartego terenu, podczas gdy wysokie ustawienie zapewnia bardziej stromą geometrię i jest zalecane do wolniejszego, bardziej technicznego terenu.
 
W obu ustawieniach geometria została zaprojektowana tak, aby zoptymalizować doskonałe właściwości jezdne kół 29-calowych. Rozstaw piast Boost poprawia sztywność boczną kół, a rama została zaprojektowana z dużym prześwitem dla opon do 2,6 cala. Każdy model Trance X E + Pro 29 jest ponadto wyposażony w zestaw bezdętkowy Giant.
 
Hybrid Cycling Technology
 
Silnik SyncDrive Pro zapewnia nowemu Trance X E+ Pro 29 potężny moment obrotowy 80 Nm i 360-procentową regulację wsparcia. Oznacza to, że podczas jazdy w najwyższym trybie (Power) 100 procent ludzkiego pedałowania zapewnia 360 procent mocy wspomaganej. Regulowane wspomaganie pozwala rowerzyście wybrać dokładnie, w jaki sposób silnik ma reagować na pedałowanie, aby precyzyjnie dostosować zachowanie roweru na szlaku.
 
SyncDrive Pro jest wyposażony w technologię Smart Assist, która wykorzystuje sześć czujników do określenia dokładnej ilości mocy potrzebnej w każdej sytuacji w trakcie jazdy. Rezultatem jest niezwykle płynne i naturalne uczucie pedałowania na zmiennym terenie i przy zmieniających się nachyleniach.
 
Jednostka sterująca w Trance X E+ Pro 29 to nowy RideControl Ergo, zamontowany na kierownicy. Ergonomicznie zaprojektowane przyciski sterujące i przejrzysty układ sprawiają, że obsługa jest łatwa i intuicyjna. Przyciski są wyposażone w oświetlenie LED, które wskazuje tryb wspomagania i poziom naładowania baterii. Możesz również połączyć urządzenie bezprzewodowo z aplikacją RideControl E-bike, aby wyświetlić dodatkowe funkcje, takie jak parametry silnika, dane fitness czy nawigacja.
 
Kolejnym kluczowym ulepszeniem w nowym Trance X E+ Pro 29 jest jego akumulator. EnergyPak Smart 625 to najbardziej zaawansowany system akumulatorowy firmy Giant. Zintegrowany z rurą dolną może zostać naładowany do 80 procent w nieco ponad dwie godziny.
 
Poza nową ramą i innowacjami elektronicznymi, nowy Trance X E+ Pro 29 zawiera pełen zestaw komponentów zaprojektowanych specjalnie do jazdy po szlakach. Wszystkie modele wyposażone są w regulowaną sztycę Giant Contact Switch z regulacją na kierownicy, która ułatwia regulację pozycji w trakcie zjazdów. W zestawie znajduje się również nowe siodełko Romero, pierwsze dedykowane siodełko Gianta do roweru górskiego, o optymalnym kształcie i odpowiedniej elastyczności do jazdy w terenie.
 
Aby uzyskać więcej informacji o nowej serii, kliknij tutaj.

Udostępnij