ŚWIĘTUJ 15. EDYCJĘ RIDE LIKE KING RAZEM Z GIANT!

środa, 10 maja 2023

Giant

Grupa Giant, mająca w portfolio marki Giant, Liv, Momentum i CADEX, ponownie nawiązała współpracę z World Bicycle Relief oraz Zwift w ramach corocznej imprezy Ride Like King. Wydarzenie upamiętniające kolarską pasję Kinga Liu, założyciela Giant Group, odbędzie się w dniach 19-21 maja 2023 na całym świecie.

Ride Like King łączy ludzi z całego świata, którzy uczestniczą we wspólnych przejażdżkach, w tym tych wirtualnych na platformie Zwift. Trzydniowe wydarzenie obejmuje również specjalne konkursy z nagrodami, a także możliwość wsparcia organizacji World Bicycle Relief - globalnej grupy charytatywnej, która działa na rzecz mobilności ludzi w krajach rozwijających się.

Z okazji ubiegłorocznego 50-lecia Giant Group wprowadziliśmy wyzwanie „500 za 500”. Grupa przekaże na cele charytatywne jeden rower za każde 500 km przejechane przez uczestników wirtualnych przejażdżek na Zwift oraz przejazdów na świeżym powietrzu, które będą zarejestrowane na stronie World Bicycle Relief pod kampanią „Ride Like King 15”. Celem na ten rok jest zgromadzenie takiej liczby kilometrów, która pozwoli przekazać 500 rowerów, co przekroczy zeszłoroczną liczbę 300 rowerów.

„Ride Like King było początkowo wewnętrznym świętem rodziny Gianta - pracowników, sprzedawców i przyjaciół marki. Miało na celu uczczenie kolarskiej pasji naszego założyciela, Kinga Liu. Z czasem rozwinęło się w wydarzenie ogólnoświatowe” – powiedziała Phoebe Liu, dyrektor ds. brandingu Giant Group Group. „W tym roku z radością przedstawiamy nowe wyzwanie "500 za 500", które nawiązuje do obchodów 50-lecia Giant Group. Covid 19 miał wpływ na ostatnie dwa lata, ale w tym roku zachęcamy rowerzystów do przyłączenia się do wydarzenia - nie tylko poprzez wirtualne przejażdżki, ale także przejażdżki na świeżym powietrzu w lokalnych społecznościach, aby pomóc nam osiągnąć nasz cel, jakim jest przekazanie na cele charytatywne 500 rowerów”.
 
World Bicycle Relief

Organizacja World Bicycle Relief od 2005 roku dostarczyła potrzebującym społecznościom ponad 720 000 specjalnie zaprojektowanych rowerów. Rowery zwane Buffalo, są produkowane przez Giant Group i montowane przez lokalnych pracowników w krajach, w których World Bicycle Relief prowadzi swoje akcje i programy. Każdy rower jest specjalnie zaprojektowany do przewożenia ciężkich ładunków, pokonywania długich dystansów i przemierzania trudnego terenu. Rowery Buffalo są proste w utrzymaniu i łatwe w naprawie, zapewniając lata niezawodnego użytkowania w każdych warunkach.
 
Kampania Ride Like King 15 daje wszystkim niepowtarzalną możliwość wzięcia udziału i wpływu na rzecz tworzenia lepszego świata. Uczestnicy mogą bezpłatnie zarejestrować się i połączyć ze swoimi kontami na Stravie lub FitBit, aby ich przejazdy były liczone od 19 do 21 maja w ramach wyzwania "500 za 500", jak również mogą przekazywać dobrowolne darowizny.
 
„Nie moglibyśmy być bardziej wdzięczni za naszą wieloletnią współpracę z Giant Group oraz ich zaangażowanie w misję World Bicycle Relief. Cel 500 rowerów, na cześć 50-lecia firmy, naprawdę pokazuje wartości, którymi kieruje się Giant Group, i ich niezachwianą wiarę w moc rowerów. Jesteśmy zaszczyceni ich wsparciem podczas tego globalnego wydarzenia”- powiedziała Adrienne Karecki, Globalny Dyrektor Wykonawczy ds. Rozwoju i Komunikacji World Bicycle Relief.
 
Jazdy na Zwift

W tym roku dostępnych jest 12 wirtualnych wyścigów na platformie Zwift. Harmonogram na dni 19-21 maja obejmuje cztery przejażdżki dziennie, w tym jedną jazdę gravelową. Przejażdżki na Zwift będą wspierane przez zawodników z zespołów sponsorowanych przez Giant, Liv i CADEX, w tym Team Jayco AlUla, Liv Racing TeqFind, Giant Factory Off-Road Team oraz Liv Racing Collective. Przejażdżki poprowadzą również mistrozwie świata Ironman, Kristian Blummenfelt i Gustav Iden, wraz z ambasadorami Giant Group, takimi jak Tim Searle, Rahsaan Bahati i Shequaya Bailey z The Black Foxes.

Wszyscy uczestnicy otrzymają zestawy RLK15 (do odblokowania po zakończeniu jazdy) oraz będą mogli wystartować na rowerze Giant TCR Advanced SL Disc lub Liv Langma Advanced SL (dla kobiet). W przypadku przejażdżek gravelowych kolarzom zostanie udostępniony Giant Revolt Advanced Pro oraz Liv Devote Advanced Pro (dla kobiet).

Podczas każdej przejażdżki uczestnicy będą mieli również szansę wygrania koszulki z limitowanej edycji RLK15 wraz z dołączonym podpisem założyciela Gianta, Kinga Liu.

Dodatkowo pięć koszulek zostanie rozdanych podczas każdej z 12 zaplanowanych przejażdżek Zwift w drodze losowania. Pracownicy, sprzedawcy detaliczni i przyjaciele Giant i Liv są zaproszeni do jazdy w dniach 19-21 maja oraz dzielenia się swoimi relacjami w mediach społecznościowych. Zdjęcia z przejażdżek powinny być oznaczone hashtagiem #RideLikeKing.
 
Czemu Ride Like King?

W 2007 roku, w wieku 73 lat, King Liu ukończył 15-dniową, 927-kilometrową przejażdżkę po Tajwanie. Ta przejażdżka wzbudziła na nowo w nim zainteresowanie kolarskim stylem życia oraz korzyściami, jakie niesie jazda na rowerze dla zdrowia i kondycji ludzi na całym świecie. W kolejnych latach King Liu pokonywał dalsze odległości i podróżował do bliskich i dalekich krajów na całym świecie, aby zainspirować ludzi i społeczności do zobaczenia pozytywnych skutków, jakie może przynosić jazda na rowerze.

King Liu jako prezes Gianta przeszedł na emeryturę w 2016 roku, ale impreza dalej trwa i rozwija się z każdym rokiem. Wspólne przejażdżki na świeżym powietrzu są organizowane przez pracowników Gianta, sprzedawców detalicznych, ambasadorów marki oraz pasjonatów kolarstwa.
 
Jak dołączyć?

Aby zarejestrować się wejdź na stronę kampanii Ride Like King 15 na World Bicycle Relief i kliknij „JOIN US”, aby utworzyć konto. Ustaw datę początkową 19 maja o 0:01 i końcową 21 maja o 23:59. Następnie możesz połączyć swoje konto na Stravie lub FitBit i dodać swój cel do pokonania. Przejazdy można też dodawać ręcznie, korzystając z rozwijanej listy Moje aktywności fitness.

Aby uzyskać więcej informacji na temat wszystkich wydarzeń Ride Like King na platformie Zwift, kliknij tutaj.

Pod tym linkiem możesz także przekazać darowizny na rzecz World Bicycle Relief.

Udostępnij